KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Sidenmålning 8034208
*
nr 803 4208
Sidenmålning
Kina, motivets mått: 40x50
Utrop:
500 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2013
kl 18:09:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/1 04:46:15
1
100 kr
26/1 22:16:18
2
400 kr
27/1 16:27:04
1
200 kr
27/1 16:27:17
1
300 kr
27/1 16:27:31
1
400 kr
28/1 17:50:59
1
450 kr
28/1 17:57:29
2
1.000 kr
28/1 17:59:22
1
600 kr
28/1 18:00:54
1
800 kr
28/1 18:02:23
1
1.000 kr
28/1 18:03:31
3
1.100 kr
28/1 18:04:26
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt sidenmålning vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:32
-
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:10
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:13
-
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:43
-
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:04
*
Sidenmålning
nr 803 4208
Sidenmålning
Kina, motivets mått: 40x50
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/1 04:46:15 | 1 | 100 kr |
| 26/1 22:16:18 | 2 | 400 kr |
| 27/1 16:27:04 | 1 | 200 kr |
| 27/1 16:27:17 | 1 | 300 kr |
| 27/1 16:27:31 | 1 | 400 kr |
| 28/1 17:50:59 | 1 | 450 kr |
| 28/1 17:57:29 | 2 | 1.000 kr |
| 28/1 17:59:22 | 1 | 600 kr |
| 28/1 18:00:54 | 1 | 800 kr |
| 28/1 18:02:23 | 1 | 1.000 kr |
| 28/1 18:03:31 | 3 | 1.100 kr |
| 28/1 18:04:26 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt sidenmålning vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:32 -
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:10 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:13 -
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:43 -
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:04



